Bambusowa podłoga jest niezwykle łatwa w pielęgnacji.

Ostatnimi czasy zwiększającym się wśród klientów cieszy się bambusowa podłoga. Nic dziwnego – deski bambusowe łączą estetykę z funkcjonalnością. Elegancka paleta kolorystyczna i ciekawa struktura, która odzwierciedla budowę pędów bambusa, zachwyci nawet bardzo wymagających dekoratorów oraz klientów. Deski bambusowe nadają każdemu pomieszczeniu czegoś wyjątkowego – orientalnej nuty w naszych “zwyczajnych” czterech ścianach. Dzięki dostępności dużej gamy kolorów możemy z łatwością dopasować je do charakteru danego pomieszczenia.

 

Deski bambusowe doskonale podkreślą styl prowansalski, skandynawski czy boho, tak więc wpasowujący się we współczesne trendy. Ze względu na dużą uniwersalność użytkową, podłoga wykonana z desek bambusowych idealnie sprawdzi się we wszelkich typach pomieszczeń – zarówno w pokoju stołowym, jak również sypialni czy kuchni. Deski wykonane z bambusa są wyjątkowo odporne na eksploatacje – niemal kilka razy bardziej trwałe niż odmienne rodzaje podłóg. Ponadto nie tylko wyglądają naturalnie, lecz i są tworzone zgodnie z rozwiązaniami ekologicznymi. Do produkcji bambusowych desek używane są tylko łodygi bambusa, którego uprawia się wyłącznie na specjalnych plantacjach. Poza tym czas potrzebny na regenerację populacji bambusa trwa tylko 5 lat, czyli kilkukrotnie szybciej niżeli roślin wielu innych gatunków.

 

Niezwykle wysoka jakość wytwarzania łączy się z odpornością na wilgoć – tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by bambusowa podłoga ozdobiła parkiet naszej kuchni czy łazienki. Profesjonalnie zaimpregnowane bambusowe deski można także wykorzystać na tarasie albo balkonie. Poza tym bambusowe podłogi jest niezwykle łatwa w pielęgnacji – można ją bez strachu zmiatać, myć wilgotnym mopem a także odkurzać. Przy bambusowej podłodze mamy też do czynienia z korzystnymi cenami. Na cenę wpływ ma przede wszystkim sposób produkcji a także produkująca je firma. Klienci się ze sobą zgadzają – cena jest proporcjonalna do bardzo wysokiej jakości. Do kogo zatem skierowane są tego typu podłogi? Odpowiedź jest jedna – do każdego klienta, który ceni sobie zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne rozwiązania, dla fanów egzotycznych klimatów, którzy chcą wnieść w swój dom odrobinę orientalnej nuty oraz do ludzi ceniących ekologiczne rozwiązania. Bambusowa podłoga doskonale wpisuje się we współczesne trendy, dlatego też tak chętnie wykorzystywana jest w aranżowaniu pomieszczeń oraz cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony kontrahentów.

 

Deski bambusowe są stosunkowo nowym produktem na polskim rynku, zaś ich popularność nadal rośnie. Wysoka jakość wykonania, łatwość montażu, bogata paleta odcieni, wspaniałe wykończenie oraz atrakcyjne ceny to często pojawiające się w ustach nabywców plusy podłóg bambusowych. Biorąc pod uwagę niezwykle szerokie możliwości aranżacji a także bardzo dużą wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, szczyt świetności podłogi bambusowej w polskich mieszkaniach oraz domach dopiero nastąpi.