Co zrobić z meblami?

Remont wnętrz zawsze wiąże się z bardzo wielką ilością śmieci. Wszelkie śmieci budowlane w postaci gruzu, pudeł po materiałach budowlanych, czy także niepotrzebne meble to wyłącznie część śmieci, za jakie odpowiedzialny jest właściciel domu. A więc jeszcze przed rozpoczęciem naszego remontu trzeba zastanowić się co trzeba z odpadami uczynić.

Jak prawidłowo wywieźć odpady po remoncie?

Najprostszym oraz efektywnym rozstrzygnięciem jest specjalny kontener na gruz. Spółki zajmujące się wywozem a także utylizacją śmieci z wszelkiego typu remontów proponują specjalne kontenery na gruz, które pozostawione koło budynku służą do gromadzenia odpadków budowlanych.

Po wypełnieniu pożyczony kontener łącznie z zawartością zabierany jest poprzez przedsiębiorstwo wywozowe. To dobre rozwiązanie dla wszelkich osób, które nie mają żadnych możliwości organizacji transportu odpadów z mieszkania samemu.

Co zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Prócz odpadków budowlanych wielu ludzi wykonujących remonty chce wyrzucić zalegające meble. W tym wypadku właściciel posiada prawo wystawienia śmieci na zewnątrz lokalu, ale tylko w dniu odbioru tzw. przedmiotów wielkogabarytowych poprzez firmę komunalną. W innym wypadku konieczna jest organizacja transportu starych mebli w swoim zakresie. W przypadku mebli właściciel może również we własnym zakresie wywieź odpady do MPGK lub wypożyczyć potrzebny kontener na umeblowanie. W takiej sytuacji dostawca kontenera zajmuje się jego wywozem.

Grzywny za nielegalny wywóz odpadów

Zarówno bez użyteczne meble, jak również śmieci budowlane obowiązkowo muszą być zbierane a także utylizowane w wyznaczonych miejscach. Za zostawienie odpadów na terenach leśnych, czy również na nielegalnym składowisku grozi wysoka grzywna finansowa.

Źródło: https://pulsbydgoszczy.pl/20201202366687/jak-doprowadzic-do-stanu-uzywalnosci-pomieszczenia-po-remoncie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *