Kto musi nauczyć się programowania?

Programowanie jest sposobem pisania kodu komputerowego, który ma na celu prowadzenie działaniem maszyny albo programów. Do pisania tego typu kodu komputerowego wykorzystywane są języki programowania.

Programowanie jest czynnością, która wymaga wiedzy z dziedziny matematyki, logiki a także nauk ścisłych. Programowanie wymaga od nas także biegłości w języku programowania komputerowego oraz praktykach inżynierii oprogramowania.

Programowanie posiada wiele różnych zastosowań w biznesie, edukacji, inżynierii oraz nauce, sztuce oraz rozrywce, opiece zdrowotnej oraz medycynie.

Kto powinien nauczyć się programowania?

Programowanie jest umiejętnością, która jest wyjątkowo pożądana i nie jest łatwa do nauczenia. Według Bureau of Labor Statistics oczekuje się, że do 2026 roku miejsca pracy dla programistów wzrosną o dwadzieścia siedem procent.

Jednak łącznie z dynamicznym rozwojem dziedziny sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego istnieje wiele nowych możliwości w branży oprogramowania, które to nie wymagają od nas wiedzy odnośnie kodowania. Przykładowo sztuczną inteligencję mamy możliwość wykorzystać do rozwiązania złożonych problemów, takich jak zautomatyzowanie połączeń klientów lub generowanie treści na strony www.

W internecie jest dostępnych dużo bezpłatnych zasobów, które mogą pomóc zainteresowanym osobo w nauce programowania. Podcasty, blogi oraz kanały YouTube to wyłącznie niektóre przykłady zasobów, które potrafią nauczyć Cię języków programowania.

Sprawdzonym sposobem na naukę programowania jest oglądanie filmów a także czytanie samouczków. Powinieneś mieć również mentora, który poprowadzi cię przez liczne materiały oraz wyczerpująco odpowie na twoje pytania.

Jeśli chciałbyś nauczyć się kodowania, jest kilka zasobów, które na pewno mogą Ci pomóc. Na start dobre są bezpłatne warsztaty on-line, które uczą kodowania. Obecnie w sieci dostępnych jest wiele darmowych materiałów dla początkujących, które potrafią nauczyć Cię programowania. Musisz wyłącznie wiedzieć, gdzie ich poszukiwać.

Jak programiści mogą pomóc?

Deweloperzy są integralną częścią dziedziny oprogramowania a także mają dużo do wniesienia, jeśli chodzi o przyszłość oprogramowania. Przedstawiamy pięć niezwykłych przypadków wykorzystania, które jest możliwość zdobyć z ich wsparciem.

Przypadek użycia jeden: oparte na sztucznej inteligencji chatboty

Chatboty są jedną z najbardziej popularnych aplikacji na rynku. Ułatwiają wielu z nas życie, udzielając szybkich odpowiedzi na zadawane przez nas pytania i ułatwiając nasze relacje z ludźmi. Jednakże nie zawsze były one łatwe do stworzenia lub obsługi, bo doświadczeni programiści nie mieli sposobności zbudowania bota, który to mógłby uczyć się z rozmów bez udziału człowieka. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji te boty mają obecnie szansę czerpać wiedzę z rozmów prowadzonych bez człowieka i z czasem gwarantować znacznie lepsze odpowiedzi.

Use Case 2: Bot, który uczy się z Twojej skrzynki e-mail

Jeżeli otrzymałeś kiedyś maila od firmy, istnieje coraz wiesza szansa, że wysłał ją bot. Jest to klasyczny przypadek wykorzystania botów , które wykorzystują sztuczną inteligencję, które uczą się opierając się na korespondencji mailowej. Dzięki tej technologii pracownicy nie będą musieli spędzać czasu na kontaktach z klientami i mogą skupić się jedynie na innych zadaniach w spółce.

Wniosek: już dziś zacznij uczyć się programowania i odkryj perspektywy pracy na przyszłość.

Przyszłość programowania nadeszła a teraz będzie się tylko poprawiać. Łącznie z rozwojem technologii AI znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na programistów. Jednak cały czas istnieje wiele zawodów, które wymagają wiedzy na temat kodowania. Popyt na twórców treści będzie także stale rosło, bo technologia AI cały czas się rozwija a także staje się bardziej powszechna w miejscu pracy.

W ramach podsumowania, ludzie nie powinni myśleć o kodowaniu jako o pracy, jakiej należy unikać w dzisiejszym świecie, ponieważ sądzą, że nauka kodowania jest zbyt trudna. Powinniśmy zacząć uczyć się kodować już teraz a także odkryć przyszłe perspektywy pracy, które są na wyciągnięcie ręki w tej kategorii.

Link: zautomatyzuj.pl