Laseroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Fizykoterapia polega na leczeniu chorób fizycznych oraz urazów za pomocą urządzeń medycznych, technik manualnych, różnych ćwiczeń i innych środków. Obecnie istnieje wiele różnych metod a także terapii leczenia , które są dostępne w rehabilitacja Ostrzeszów ludzi z urazami układu mięśniowo-szkieletowego, kłopotami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi i wieloma innymi schorzeniami. W tym artykule przedstawiamy Państwu różne rodzaje dostępnych zabiegów z dziedziny fizjoterapii.Elektrostymulacja to proces używany od wielu lat w celu udzielenia pomocy osobom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała prąd elektryczny o niskim natężeniu poprzez elektrody a także pomaga stymulować przepływ krwi a także zmniejszać stany zapalne.

Zabieg fizjoterapeutyczny -masaż

Fizjoterapia to rodzaj masażu, który skupia się na określonej części ciała. Niektóre z popularnych rodzajów to masaże głowy, szyi, pleców a także stóp. Terapeuta za pomocą rąk masuje obszar i tym samym zapewnia ulgę w różnych objawach bólowych.

Laseroterapia to rodzaj fizjoterapii, który można stosować w leczeniu stanów zapalnych oraz bólu w wielu stanach. Zabieg polega na wysyłaniu laserowych impulsów przez skórę i do tkanek, tworząc energię, która ma wspomagać wzrost oraz gojenie komórek.

Istnieje mnóstwo powodów, dla których pacjenci mogą być zainteresowani leczeniem fizjoterapeutycznym. Być może cierpią na przewlekły ból, kłopoty z układem mięśniowym, a nawet depresję lub niepokój. Niezależnie od przyczyny, w poniższym artykule przyjrzymy się niektórym dostępnym programom leczenia i technologii, która jest wykorzystywana do ich realizacji.

Ultradźwięki-zabieg fizjoterapeutyczny

Ultradźwięki potrafią ujawnić skrzepy krwi, złamania a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są wysyłane z sondy, która jest przesuwana po ciele pacjenta. Wysyłane fale odbijają się od tkanek a następnie powracają do maszyny, tworząc tym samym obraz wnętrza ciała pacjenta na ekranie komputera.