Lego sklep możemy znaleźć w prawie każdy większym mieście.

Gdy byliśmy dziećmi, właściwie każdy z nas chciał posiadać do zabawy te małe, plastikowe klocki. Klockami, o jakich jest tu mowa, są klocki LEGO. Firma , która je produkuje, niezmiernie się dzięki nim wybiła. Te klocki, nie mają ograniczenia wiekowego, właściwie każdy znajdzie coś właściwego dla siebie a ponadto prawie każdy może się nimi wspaniale bawić. Określenie LEGO pochodzi od duńskiego słowa “leg godt” co znaczy “baw się dobrze”. Klocki są produkowane w różnorakich seriach, to znaczy klocki “LEGO Technic”, “LEGO Friends”, “LEGO creator”, “LEGO City”, “LEGO Star Wars” oraz “LEGO“. Wyżej wymienione klocki nie są polecane dla bardzo małych dzieci ponieważ są małe, toteż firma LEGO wymyśliła również klocki “LEGO Duplo”, jakie są większe aniżeli normalne klocki aby mogły się nimi bawić również małe dzieciaki. Firma LEGO jest też największym producentem opon na całym świecie ponieważ wyprodukowała aż 318 mln opon, co zostało oczywiście zapisane w Księdze Rekordów Guinessa.

 

Obecne Logo firmy LEGO zostało zaprojektowane osiemnastego listopada 1998 roku lecz kiedyś ich logo wyglądało zupełnie inaczej. Na początek nie było Ludzików LEGO, stworzone je dopiero w 1978 roku. Te klocki są utworzone z tworzywa sztucznego , które nazywa się terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, a w skrócie “ABS”. W roku 2015 wypuszczono na rynek kapcie które skutecznie chronią stopy przed bólem od nastąpienia na klocek, była to edycja limitowana i zrobiono ich tylko 1500 egzemplarzy na świecie. Główna siedziba LEGO jest zlokalizowana w Danii w Billund pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

 

Ole Kirk Christiansen założył firmę LEGO dwunastego października tysiąc dziewięćset trzydziestego drugiego roku. Powstało też wiele filmów o LEGO, a naprawdę było ich dwadzieścia jeden. Największa budowla wykonana z lego to wieża która mierzy 35,5 m wysokości, została zbudowana we Włoszech w Mediolanie a była budowana aż cztery dni. Niestety klocki lego są dosyć drogie ponieważ niezbyt duże zestawy kosztują po 30 złotych, lecz są nawet zestawy klocków po kilkaset złotych, ale wtedy są one duże, dobre, oraz mają dużo ciekawych funkcji. Na rynku działa wiele spółek wytwarzających podobne klocki jakie są znacznie tańsze bo są gorszej jakości lecz nie stały się aż tak bardzo popularne jak lego. Sklep LEGO można odszukać w właściwie każdy większym mieście a ponadto spotyka się tego typu sklepy w centrach handlowych. Są również organizowane wystawy klocków lego, prezentowane tam są różnorodne dzieła z klocków, budowle są bardzo duże, niezbyt duże, nieruchome, ruchome, a dodatkowo niektóre z nich wydają różne dźwięki. Wstęp na wystawę lego musimy wykupić a do tego możemy nabyć niektóre w szczególności te niewielkie zestawy klocków lego które znajdują się na wystawie.

 

Największych rozmiarów budowlą wystawianą na wystawie był statek Titanic który to liczył aż 11 m długości a ponadto został zbudowany z 500 tysięcy części. Klockami powinniśmy się bawić od małego bo klocki poprawiają naszą koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudzają wyobraźnie oraz są dużo lepsze od grania na laptopie albo telefonie gdyż jest to odwrotność klocków lego bo psują wzrok, a niekiedyw niektórych przypadkach także wywołują agresję, zaś klocki przynoszą same korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *