Na koniec zostaje postawienie mebli i przeprowadzka do nowego domu.

Prywatny dom to wielkie marzenie każdego. Wybudowanie domu to jednakże trudne przedsięwzięcie a niejednokrotnie też najważniejsza inwestycja w ciągu życia. Dlatego też powinno się bardzo dobrze wszystko przeanalizować a także zaplanować przed rozpoczęciem procesu budowlanego.

 

Po kupnie wypatrzonej działki z adekwatnym pod mieszkalną zabudowę Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego należy zająć się sprawami uzgodnień, zgłoszeń, zezwoleń oraz projektów. Projekty uarchitekta.pl jest możliwość zamówić u architekta albo korzystać z gotowych już schematów a jedynie dopasować je do swoich wymagań. W momencie kiedy przebrniemy już przez wszelkie kwestie formalno – prawne będziemy mogli przystąpić do budowy wymarzonego domu. Budowanie trwa co najmniej kilka miesięcy, zdarza się, że nawet lat. Trzeba postawić solidne fundamenty (wyznaczone uprzednio przez fachowego geodetę), doprowadzić media oraz podpisać wszelkie umowy na korzystanie z nich w czasie budowy. Potem budujemy ściany, układamy strop i dach. W dużej liczbie przypadków to jest najbardziej przyjemny czas, gdyż codziennie widać postępy w pracy. Następnie nadchodzi czas na bardziej mozolne prace tj. układanie instalacji (grzewczej, elektrycznej, wodnej, wentylacyjnej), wylewanie posadzek czy tynkowanie.

 

Wreszcie zbliżamy się do prac związanych z wykończeniem domu, jakie choć zwykle zabierają dość dużo czasu, czynią dom takim, jakim go sobie dawno wymarzyliśmy. Na sam koniec zostaje nam tylko postawienie mebli oraz przeprowadzka do nowego domu. Przeprowadzka na zazwyczaj rozpoczyna nowy rozdział w naszym życiu, nadając mu nieznanych dotąd barw. Miesiące wytężonej pracy nareszcie zostają nam wynagrodzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *