Przebicie opony to jedne z najczęściej występujących kłopotów w trakcie rowerowej przejażdżki

Bez wątpienia nie raz zdarzyło Wam się złapać gumę lub inną usterkę jadąc rowerem. Taka sytuacja sprawia, że czas, który chcieliśmy spędzić na odpoczynku z rodziną czy przyjaciółmi na świeżym powietrzu może przerodzić się w katastrofę. Kłopotliwa sytuacja może nam się przydarzyć nawet na każdym kroku. Przedziurawienie opony w wyniku najechania na szkło, czy powietrze szybko uciekające z opony to jedne z najczęściej pojawiających się kłopotów podczas rowerowej wycieczki.

Pisaliśmy również: Pomoc drogowa w trudnych sytuacjach

Dobrym pomysłem na poradzenie sobie z uchodzącym powietrzem w kole jest korzystanie ze sprężarki powietrza. Zaopatrzenie się w tego typu urządzenie nie jest trudne, dlatego że z łatwością mamy możliwość nabyć je na stronach internetowych lub sklepach stacjonarnych. Typów sprężarek powietrza jest mnóstwo, od bardzo dużych oraz nieporęcznych maszyn po zgrabne przenośne urządzenia, które bez problemu można zabrać ze sobą do auta w momencie kiedy mamy zamiar wyjechać na rowery do lasu lub na wieś. Co więcej, sprężarka powietrza ma także zastosowanie w przypadku gdy złapiemy gumę w aucie a jakimś cudem nie mamy koła zapasowego. Jednakże przebicie opony albo szybko uciekające z niej powietrze to nie jedyne typy usterek, które mogą nas spotkać podczas podróży. Podczas poważniejszej awarii, którą chcielibyśmy rozwiązać samodzielnie, albo jeżeli nie byłaby możliwa pomoc drogowa, będziemy musieli mieć zestaw naprawczy i tu pojawia się pytanie, jaki zestaw naprawczy przeznaczony do opon najlepej wybrać? Odpowiedź jest niesłychanie banalna, jednakże jej wprowadzenie w życie nie zawsze. Najlepiej kupić zestaw naprawczy, jaki, po pierwsze jest wyprodukowany przez znaną spółkę, ponieważ wiadomo, że mnóstwo rzeczy, które nie są oryginalne, nie wypełniają swoich funkcji. Zestawy naprawcze do opon nie są kosztowne dlatego też zakup oryginalnego a także dobrego zestawu nie powinien stanowić dla nikogo kłopotu.

Przeczytaj także: Smartfon do pracy w domu

Zestaw naprawczy do opon musi posiadać klej, który będzie potrzebny aby nakleić łatę na miejscu, z którego ucieka powietrze. W dodatku do kleju potrzebny będzie aplikator pozwalający go dobrze umieścić. Potrzebny w zestawie naprawczym jest też sznur, jakich w dobrych zestawach jest bardzo wiele oraz do tego potrzebny będzie frez, klucz imbusowy oraz szydło. Z takim wyposażeniem nie musimy się już martwić o żadne tarapaty powiązane z kołami i oponami. Aby jednakże nie było zbyt pięknie podczas naszej przygody działania mogą odmówić nam też łożyska oraz hamulce w jednośladzie. Najczęstszą dolegliwością hamulców jest złe działanie linki w hamulcu. Z tym można jednak poradzić sobie bez większych problemów, dlatego że wymiana linki nie jest trudna a całkiem nowy egzemplarz jest niesłychanie niedrogi. Dużo gorzej sytuacja ma się w sytuacji usterki łożyska, gdyż naprawa tego detalu wymaga więcej cierpliwości, czasu oraz właściwego sprzętu. Do zrobienia wymiany takiego łożyska będziemy również musieli mieć zestaw naprawczy, który będzie wyposażony w klucze by odłączyć kołoi dzięki temu mieć możliwość dostać się do łożyska. Jeżeli pomyślimy o tych rzeczach przedtem, możemy radować się udaną oraz spokojną wycieczką na naszym rowerze.

Przeczytaj także: Tanzanit kamień szlachetny