Szafka na akta ma możliwość dorobienia szuflad albo wysuwanych półek.

Dokumenty to bardzo ważne rzeczy, jakie powinno się prawidłowo przechowywać. Powinny posiadać swoje miejsce, jeżeli mamy je u siebie w mieszkaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest metalowa szafa na dokumenty. Tego typu szafy metalowe są efektywne a także nadają pomieszczeniu estetykę.

 

Jeżeli musimy nasze dokumenty przetrzymywać w domu, to będzie wam bardzo zależeć na tym, ażeby właśnie się nie wyróżniała taka szafka z pomieszczenia. Natomiast jeśli pracujemy w biurze a nie w domu to wówczas rozwiązaniem na trzymane papiery, jest szafa na akta. Niezależnie od tego, czy przechowujemy dokumenty w mieszkaniu, czy w pracy ważną kwestią jest, ażeby chronić je przed czynnikami zewnętrznymi, jak również wewnętrznymi. Powinniśmy też wspomnieć, iż takie szafy na akta są najlepszą pomocą organizacji naszej pracy. Nie musimy tracić czasu na szukanie dokumentów po różnych miejscach, ale mamy w konkretnej szafce cały zestaw potrzebnych nam dokumentów. Klasyczny model tego rodzaju szafki ma, aż cztery półki, ale bez problemu można zamówić szafy większych rozmiarów. Ponadto szafa na akta ma możliwość domontowania wysuwanych półek lub szuflad.

 

Szafka na akta jest bardzo elastycznym urządzeniem, jeśli mówimy o funkcjonalności. Mamy możliwość je do siebie także dokręcać, i wtedy znacznie zwiększamy objętość na składowanie przedmiotów… szafa metalowa biurowa mogą stać na podłodze, lecz również istnieje możliwość zawiesić je na ścianie. Wszystko uzależnione jest od tego, gdzie zamierzamy je ustawić, Należy takie szafy umiejscowić w takim miejscu, żebyśmy swobodnie sięgać do dokumentów. Cechą takowych szaf, jest też, to, że mogą być wodoodporne, jak i ognioodporne. W większości takie typy szaf metalowych sprawdzają się w bankach bądź biurach prawniczych. Nie ma jednak zakazu na trzymanie metalowej szafki w prywatnym mieszkaniu, tak więc, jeżeli chcemy ochronić różne dokumenty, przed ewentualnym pożarem, to możemy tego rodzaju szafę u siebie też zamontować. Przeważnie wyróżnia się 4 rodzaje szaf metalowych na akta.

 

Pierwszą grupą jest klasa A typ jeden, do tej kategorii należą szafki z blachy stalowej, na papiery w biurze, drzwi otwierane na 90 stopni. Te szafy mogą mieć zamek elektroniczny albo szyfrowy. Typ drugi to najczęściej szafki, które znajdują się w urzędach czy kancelarii. Charakteryzuje je to, że mają znacznie grubsze ściany aniżeli w zwyczajnych szafkach. Typ 3 to głównie szafki na tajne dokumenty. To tzw. szafy dwupłaszczowe. Ma zamek szyfrowany mechaniczny, w dodatku tego rodzaju szafka chroniona jest przed prześwietleniem. Typ 4 takowych szaf to szafy pancerne metalowe. Ta grupa ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Posiada również wszelkie zabezpieczenia z typów 3. Także wybór jest olbrzymi, trzeba jedynie pomyśleć jaki typ szafy metalowej jest nam najbardziej potrzebny. Koszty takowych szaf wahają się od czterystu pln po nawet 2500 tysiące.

 

Wszystko uzależnione jest od tego, jaki rodzaj metalowych szaf wybierzemy oraz jaka jej wielkość jest nam w danej chwili potrzebna. Przy projektowaniu biura bardzo dobrze jest od razu wziąć pod uwagę na takie szafy.