Uzyskanie kredytu od banku wymaga od nas posiadania znacznej zdolności kredytowej.

Z pewnością nie sposób kłócić się ze znanym wszystkim przysłowiem , które głosi że dobrym nawykiem jest nie pożyczać kasy w ogóle, ale świat ma jak to zwykle bywa do wtrącenia własne tzw. trzy grosze i praktycznie nieprawdopodobne jest w dzisiejszych czasach spotkanie kogokolwiek, kto nie doświadczył w ciągu swojego życia zakłóceń powiązanych z finansową płynnością.
Bez względu na to czy te “zakłócenia” dotyczyły budżetu domowego czy też firmowego, to przykładowym z rozwiązań , które pozwoli nam na uporanie się kryzysem jest bez wątpienia pożyczenie pieniędzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zapewne pożyczenie potrzebnej sumy u przyjaciół i najbliższej rodziny, którzy nie chcieliby później w zamian odsetek od tego kredytu, lecz bywa tak, że nie mamy nikogo dysponującego wolnymi środkami finansowymi lub po prostu nie chcemy prosić się o pieniądze (niestety rodzinna forma kredytu ma swoje słabości). W takiej okoliczności z radą nadchodzą wam przeważnie banki albo instytucje pozabankowe, które za należytą zapłatą (oprocentowanie) udostępnią nam potrzebne środki.
Dostanie kredytu od banku, choć w zasadzie jest tańsze niżeli https://www.get-money.pl/aktualności/banki/szybka-pożyczka-pozabankowa, wymaga jednak posiadania stosunkowo znacznej zdolności kredytowej i dobrej historii , która dotyczy spłaty poprzednich zobowiązań. Jeśli nie mamy tych cech to w praktyce możemy właściwie zapomnieć o kredycie w tradycyjnym banku, jaki pobiera co prawda mniejsze oprocentowanie, ale i nie lubi ryzykować. Zupełnie inaczej sprawy wyglądają w sytuacji firm pożyczkowych, dla jakich poziom dopuszczalnego ryzyka jest dużo wyższy aniżeli w przypadku tradycyjnego banku, co jest jednak związane z większymi odsetkami które będzie trzeba wam zapłacić za usługę udzielenia pożyczki. Wiadomo, że nic nie ma za darmo i im większe ryzyko ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje on za to ryzyko wyższego przychodu. Trzeba mieć na uwadze fakt, że część wierzycieli w ogóle nie będzie mogła spłacić własnego kredytu i to z takim właśnie ryzykiem powinna się liczyć instytucja decydująca się na pożyczenie wam gotówki. Zdarza się jednak i tak, iż w poniektórych firmach pożyczkowych, szczególnie tych , które dysponują większym kapitałem i dłuższym stażem na rynku pracy, możemy wziąć pożyczkę bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów ze względu na reklamę. Są tam pewne dopuszczalne kwoty a także zazwyczaj trzeba to zobowiązanie uregulować w stosunkowo krótkim czasie (zwykle nie dłużej aniżeli w ciągu 60 dni), niemniej jednak w zamian nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy.
Firmy pożyczkowe też zwracają baczną uwagę na zdolność kredytową osoby, która zamierza u nich skredytować swoje potrzeby, jednak akurat w tej sytuacji można pozwolić sobie na nieco słabszą historię kredytową i odrobinę gorsze zarobki. Ceną za takie podejście do nas jest całkowity koszt który będziemy musieli ponieść przy spłacie zobowiązania, który niewątpliwie przekroczy dziesięć % w skali roku, a zazwyczaj dosięgnie też kilkudziesięciu procent w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *