W każdej fazie alkoholizmu choremu niezbędna jest pomoc.

Choroba którą jest alkoholizm trudno rozpoznać. Możemy nie dostrzegać w sobie tego poważnego schorzenia lub wypierać go z siebie. Początkowo osoba , która jest uzależniona od alkoholu pod pretekstem złego humoru sięga po używkę. Uważa, iż dzięki niemu wprawi się w bardzo dobry humor, może być również odrobinę otępiała.

Osoba stopniowo popadająca w alkoholizm bardzo często wychodzi na różne imprezy, uważając to jako jeszcze jedną okazję do spożywania alkoholu. Zdarza się, że przed wyjściem zdąży jeszcze trochę się napić. Taki człowiek potrzebuje większej ilości alkoholu ażeby odczuł jego wpływ. Trudno wtedy rozpoznać uzależnienie, dla najbliższej rodziny lub znajomych picie alkoholu podczas spotkań towarzyskich jest akceptowane. Stwierdzenie, iż dana osoba posiada problem z nadużywaniem alkoholu może być możliwe, gdy ta osoba będzie już w fazie krytycznej. Taka osoba zaniedbuje wtedy swoje obowiązki, a całe jej życie kręci się wokół alkoholu. Na wszelkie uwagi odnoszące się do spożywania nadmiernej ilości alkoholu zazwyczaj reaguje złością. Ostatnia faza alkoholizmu jest niezwykle zaawansowana. Człowiek uzależniony nieustannie pozostaje pod wpływem. To bardzo długi proces i może trwać wiele lat, na każdym etapie uzależnienia od alkoholu choremu bardzo potrzebna jest pomoc. Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe. Alkoholik w każdej chwili może wrócić do picia.

Przykładową metodą leczenia uzależnienia jest tzw. wszywka alkoholowa Lublin. Polega to na wszyciu uzależnionemu organicznego związku chemicznego. W kontakcie z alkoholem wywołuje ona wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Celem tego jest odstraszenie alkoholika od picia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *