W zacisku tokarki możemy umieścić nie tylko i wyłącznie elementy wykonane z metalu.

Pękła ci śruba? Zerwał ci się gwint? Mało tego, pechowo, okazało się, że śrubę musisz specjalnie sprowadzić z Anglii, ponieważ to calowy gwint? Będziesz wolny od takich zmartwień, jeżeli pójdziesz do profesjonalnego tokarza. Toczenie takowych śrub, to wielkie wyzwanie, ale z całą pewnością do wykonania. Wszystkie elementy umieszczone w tokarce są wprowadzane w ruch obrotowy. Ale ostrożnie! Wystarczy jeden niewłaściwy ruch i nóż, jaki obrabia materiał stanie się całkowicie bezwartościowym kawałkiem stali.

W zacisku tokarki możemy umieścić nie tylko części metalowe. Materiałem, z którego stworzymy piękne rzeczy na pewno jest drewno. Jedno spojrzenie wokół siebie wystarczy, by wychwycić przedmiot z drewna wytoczony na tokarce. Kolumna od naszej lampki nocnej. Nogi stołu, taboretu, gałka przy szufladzie. A także niepozorna podstawka pod jajko ugotowane na miękko. Następną obróbką stosowaną by nadać końcowy kształt wielu materiałom jest frezowanie. Przejedź palcem po krawędzi lustra albo blatu, a sam się o tym przekonasz. Jeśli twój palec pozostał nienaruszony, to zapewne dlatego, że krawędź przedmiotu była frezowana. Drewno po struganiu posiada na tyle ostry brzeg, że z wielką łatwością, niczym skalpel, przetnie skórę. Usługi w zakresie frezowania dają nam kilka rozwiązań. To nie tylko obrabianie krawędzi drewna, szkła, czy metalu.

Usługi frezarskie Warszawa, to również nacinanie, czy wybieranie wszelkich kształtów z powierzchni wyrobu. Grawerowanie też jest formą frezowania. Tocząc a także frezując nadajemy materiałowi ostatecznego blasku wgryzając się w jego strukturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *