Zabawy z magią posiadają zarówno zwolenników, jak również przeciwników.

Magia miłości stosowana w bardzo wielu kwestiach i jest nam znana od wieków. Także obecnie uroki miłosne są niekiedy stosowane. Najczęstszym powodem, dla którego osoba podejmuje decyzję o wykonaniu rytuału miłosnego, jest chęć odzyskania drugiej połówki. Są jednakże również nieco inne zastosowania tego ciekawego rytuału, bo może przyciągnąć także całkiem nową wielką miłość. Należy jednakże pamiętać, żeby tego uroku nie odprawiać samemu. Szczególnie, kiedy nie posiadamy zbyt dużego doświadczenia o ezoteryce. Istotne jest również, żeby być pewnym, gdy decydujemy się na miłosny rytuał.

Rytuały miłosne to takie obrzędy, jakie odbywają się z udziałem świec, albowiem w ten sposób tworzona jest niesamowita atmosfera a także wyjątkowość tego wydarzenia. Warto wiedzieć, że magia świec wzmacnia rytuał miłosny. Najczęściej podstawowym elementem rytuału jest wypowiedzenie konkretnej formułki przy wykorzystaniu dowolnego przedmiotu, który jest własnością osoby, którą chcemy rozkochać. W momencie kiedy nie posiadasz żadnej rzeczy danej osoby, to jest możliwość użyć pewnych ziół czy kamieni. Powinno się przygotować siebie jak również pomieszczenie do rytuału. Najlepiej jest wybrane pomieszczenie przed rozpoczęciem przewietrzyć a ponadto ustawić rzeczy, które sprzyjają miłosnej magii.

Często też przy magii wykorzystuje się kolor czerwony, który najczęściej kojarzony jest z miłością a także jest symbolem uczucia. Istnieje możliwość też połączyć biel i czerwień. Biel symbolizuje czystość planów osoby, która wykonuje rytuał. Wszystkie te czynności mają wzmocnić rytuał. W starożytności też zwracało się uwagę na fazy księżyca. Proszono także o pomoc żywioły: ziemia, woda, ogień, wiatr. W większości uroki miłosne wykonują kobiety, jednakże czasem i mężczyźni proszą o radę w swojej sytuacji. Jednak trzeba mieć świadomość, iż każdy rytuał jest pracą z bardzo silnymi energiami i energiami. Najlepiej jest, żeby zrobić miłosny urok bez pośpiechu. Taki rytuał może pomóc nam w zrealizowaniu pragnienia, ażeby ukochana osoba wróciła, lecz także powinno się mieć świadomość, że urok ten nie działa w tym samym momencie. Bardzo popularnym rytuałem miłosnym jest egipski. Odprawiany jest on z zastosowaniem egipskich przedmiotów naznaczonych energią tamtejszych kapłanów. Osoba, która przeprowadza, rytuał dodaje własną energię do używanych rzeczy. Pokłady energii umieją zapewnić wyjątkowe wyniki. Istnieje możliwość także zastosować urok spętanej duszy, jednakże jest on często kojarzony z czarną magią. Dlatego tez nie każdy się na ten urok decyduje.

Polega na tym, że osoba, na której chcemy wykonać rytuał, jest zniewolona. To dość duża ingerencja w drugą osobę, która tak traci swoją własną wolną wolę. Wówczas także może stać się tak, iż nie do końca ta osoba będzie prawdziwie nas kochać. Nie zaleca się tego rytuału wykonywać w wieku nastoletnim, w momencie kiedy to częstokroć miłość jest chwilowa. Najlepiej, by magia miłosna uroki zaklęcia rytualna sprawdzone interesowały się osoby pełnoletnie, w pełni świadome konsekwencji. Zabawy z magią mają zarówno swoich zwolenników, jak i ludzie temu przeciwnych.